EASi infootsingu teenused: KOMPASS & EUROMONITOR

KONTAKTIOTSING RAHVUSVAHELISES B2B PORTAALIS KOMPASS

EAS pakub ettevõtetele tasuta teenust, et muidu tasulisest andmebaasist KOMPASS teha ekspordi sihtriikides kontaktiotsinguid.

 • Kontaktiotsing on lihtne andmebaasiotsing, mille tulemusel saab Eesti eksportija andmebaasidest väljavõtte välisettevõtete kontaktidega.
 • Päringuvormi saates tuleb kirjeldada võimalikult täpselt otsitava ettevõtte profiili – näiteks riik, sektor, ettevõtte suurus jne. Vastus saadetakse kolme tööpäeva jooksul.
 • EAS nimekirjas olevate ettevõtetega ühendust ei võta, seda teeb teenuse tellinud eksportija.
 • Teenust pakutakse eelkõige turgudel, kus EASil endal ekspordinõunikku ei ole.

EUROMONITORI TRENDIRAPORTID

EAS pakub ettevõtetele tasuta teenust, et muidu tasulisest andmebaasist EUROMONITOR teha tarbija- ja trendiraportite väljavõtteid. Euromonitor’i andmebaas on sobilik turuanalüüside otsimiseks.

Huvipakkuvad raportid võib ettevõtte otsida välja avalikust portaalist euromonitor.com ning seejärel teha infopäringu EASile.

EASi Kompass & Euromonitor teenuste kontakt:

Helena Kerstina Veensalu

helena.​veensalu@​eas.​ee

+372 518 0991

EAS-i EKSPORDINÕUNIKUD

EAS pakub konsultatsioone erinevatelele ekspordi turgudele sisenemiseks ja oma äri edendamiseks.

Ekspordipartneri otsingu (EPS) teenusele kehtivad vähese tähtsusega abi (VTA) reeglid. Teenuse maksumus on 1600 eurot, millest 500 eurot+km on ettevõtte omaosalus ja 1100 eurot arvestatakse ettevõttele vähese tähtsusega abina. Ülejäänud ekspordinõunike poolt pakutavad teenused on tasuta ning VTA-d nende puhul ei arvestata.

Aide Tõnts ekspordinõunik (Soome) aide.​tonts@​eas.​ee
Andreas Heiki Pant ekspordinõunik (UK) andreas.​heiki.​pant@​eas.​ee
Daniel Pawel Bajer ekspordinõunik (Poola) daniel.​bajer@​eas.​ee
Ege Devon ekspordinõunik (AÜE) ege.​devon@​eas.​ee
Irene Surva-​Lehtonen ekspordinõunik (Soome) irene.​surva-​lehtonen@​eas.​ee
James S. York ekspordinõunik (USA) james.​york@​eas.​ee
Joel Karubiu ekspordinõunik (Aafrika) joel.​karubiu@​eas.​ee
Kristi Kivi Frimpong ekspordinõunik (Rootsi) kristi.​kiv​ifri​mpon​g@​eas.​ee
Leana Kammertöns ekspordinõunik (Saksamaa) leana.​kammertons@​estonia.​eu
Ryte Venckuviene ekspordinõunik (Norra) ryte.​venckuviene@​eas.​ee
Steve Cesse ekspordinõunik (Prantsusmaa) steve.​cesse@​eas.​ee
Thijs de Neeve ekspordinõunik (Holland, Belgia, Luksemburg) thijs.​deneeve@​eas.​ee
Tiina Kivikas ekspordinõunik (Saksamaa) tiina.​kivikas@​estonia.​eu

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda: EEN VÕRGUSTIK

ENTERPRISE EUROPE NETWORK

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on infovõrgustiku Enterprise Europe Network esindaja Eestis. Võrgustikul on liikmeid 66 riigis üle maailma. Selle võrgustiku kaudu pakub Koda ettevõtjatele taustainfot, nõustamist ja partnerotsingu teenuseid ning see on kõigile Kaubanduskoja liikmetele tasuta.
KUST LEIDA INFOT?

Uute partnerlussuhete loomisel on olulisim hea ettevalmistus, seada ettevõttele sobilik suund- ja viisid. Soovitame alustada info kogumise- ja partnerotsinguga juba olemasolevatest allikatest:

 • RAHVUSVAHELISTE KOOSTÖÖPAKKUMISTE ANDMEBAAS
  Andmebaasist EEN võrgustiku kodulehelt leiad avaldatud pakkumisi ja saad ise otsida riigi, valdkonna või värskuse järgi. Huvi korral edasta profiili ID Aleksandra Kriventsovale aadressil Aleksandra.Kriventsova@koda.ee, küsime partneritelt ettevõte kontakti ja positiivse koostöösoovi korral edastame Sulle info. Avaldame eelpool toodud välisriikide koostööpakkumistest huvipakkuvamaid eesti keelde tõlgituna kaubanduskoja väljaandes Teataja. Kõik meie poolt seni avaldatud pakkumised leiate ka kaubanduskoja kodulehelt.
 • OTSEKONTAKTID VÄLISRIIKIDE MESSIDEL JA KONTAKTKOHTUMISTEL
  See on väga oluline ärikontaktide loomise vorm. Tihti korraldatakse spetsiifilisi messe vaid paar korda aastas traditsioonilise messi või konverentsi raames.
  Kontaktkohtumiste üritustel saad osaleda nii Eestis kui välisriikides: privaatsed kohtumised võimalike klientidega suuremate messide raames on üks parimaid võimalusi uute koostöösuhete tekitamiseks:
  EEN ürituste koduleht
  EEN eestikeelne koduleht Valitud messid on tõlgitud Eesti keelde.
  Kaubanduskoja kodulehel 
  Trade Shows, Exhibitions, Conferences & Business Events Worldwide  See messide Eventseye otsingumootor annab hea sisendinfo uute rahvusvaheliste kontaktide loojale).
 • RIIGIHANKED 
  Kui omad huvi või positiivset kogemust riigihangetel näiteks Eestis, siis kindlasti tasuks hoida silma peal riigihangetel ka oma sihtriikides. Oleme koondanud vajaliku teabe erinevate sihtriikide riigihangete kohta – st siseriiklikud seadused, riigihangete andmebaasid ja muu vajalik esmane info.
  Avaldame infoks väikese valiku viimati avaldatud rahvusvahelisi riigihanke teateid meie kodulehel ja Teatajas.
  Kui soovid kursis püsida kõigi avaldatud riigihanke pakkumistega sihtriikides, siis võib Sulle huvi pakkuda riigihangete monitooringu teenus.

KASULIK INFO

 • ACCESS2MARKETS
  See on eksportijatele ja importijatele suunatud portaal, kus saate teada, milliseid maksekohustusi või eeskirju tuleb järgida toodete või teenuse ekspordil/impordil. Euroopa Komisjoni poolt hallatav andmebaas koondab info kaubakoodi põhiselt. Teades kauba HS koodi, leiate sealt sihtriigi nõuded nii erilubadele jm. saatedokumentidele kui ka maksumäärad. Kasutades alamrubriiki ROSA, on võimalik selgeks saada, millistele päritolureeglitele teie kaup vastab. Meeles tasub pidada, et Access2Markets andmebaas on kasutatav vaid EL-is, Teie partnerid väljaspool ELi selle andmebaasi infot lugeda ei saa.
 • YOUR EUROPE PORTAAL
  Pakub praktilist teavet ja nõu ettevõtluseks Euroopas (nt ettevõtte alustamine, maksud, toetused jm huvipakkuvas EL sihtriigis). Vaata.
 • ESTONIAN EXPORT DIRECTORY
  andmebaasist leiad Eesti eksportivate ettevõtete andmed ja saad lisada enda omad.
 • VISIIDID.EE
  Visiidid.ee ehele on koondatud info tulevaste ärivisiitide, kontaktreiside ja riiklike ühisstendide kohta välismessidel. Lisaks korraldab Kaubanduskoda kontaktreise valitud sihtturgudele ja võõrustab Eestis mitmeid äridelegatsioone. Lisainfot saad meie eksporditeenuste koordinaatorilt: Liisi Kirschenberg Eksporditeenuste koordinaator liisi@koda.ee
 • KAUBANDUSKOJA KODULEHELT
  www.koda.ee leiad ka muud kasulikku infot ja tööriistu ettevõtjale. Vaata samuti eelseisvaid põnevad koolitusi ja sihtturuseminare. Juba valmis 60+ lepingu põhja edukaks koostööks Eesti ja välisriikide partneritega jm kasulikku. E-poes saad lepingu eest tasuda koheselt ja lepingu põhi saabub paari minutiga.

ETTEVÕTLUSINFOT LÄHIRIIKIDEST

LÄTI

LEEDU: 

SOOME: 

ROOTSI 

Kui leiate, et esitatud olemasolev info ei viinud Teid soovitud tulemuseni ja vajate abi partnerotsinguga välisriikidest, täitke palun ära ettevõtte profiili vorm ja võtke palun ühendust Kadri Raikiga. Samuti palun võtke ühendust kui on tekkinud mõne sihtturuga seonduv küsimus või vajate spetsiifilist lisainfot.
 Kaubanduskoja Enterprise Europe võrgustiku meeskond:

Kadri Raik
Projektijuht
Kadri.Raik@koda.ee
+372 604 0091

Aleksandra Kriventsova
Väliskaubanduse nõunik
Aleksandra@koda.ee
+372 604 0079

Book&Print&Pack üritused Euroopas

2023

PSI  10.1.2023  – 12.1.2023 Düsseldorf

EuroShop 2023  26.2.2023 – 2.3.2023 Düsseldorf

Shaping the Future of Packaging 09.03.2023 – 10.03.2023 Brussels

The London Book Fair 18.04.2023 – 20.04.2023 London

Print Matters For the Future 09.06.2023 Riga

FESPA Glopal Print Expo 2023 23.8.2023 – 26.8.2023 München

Labelexpo Europe 2023  11.9.2023 – 14.9.2023 Brüssel

Eesti Statistikaameti väliskaubanduse infograafikud