SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Alates 4. detsembrist 2023 kuni 6. jaanuarini 2024 saab esitada konkurssidele „25 kauneimat Eesti raamatut“ ja „5 kauneimat Eesti lasteraamatut“ Eesti kirjastajate välja antud, Eesti kunstnike/graafiliste disainerite kujundatud ja illustreeritud ning Eestis trükitud raamatuid, mis on välja antud 2023. aastal.

Konkursi korraldamise eesmärk on väärtustada raamatuid kui vaimse kultuuri nähtust, pöörata tähelepanu nende kunstilisele vormile ning vormi ja sisu kooskõlale. Hindamisele kuuluvad traditsioonilisel viisil tiražeeritud raamatud, tegemist ei ole eksperimentaal-raamatute võistlusega. Žüriid hindavad raamatute terviklikkust, disaini, küljendust, tüpograafiat, illustratsioone ja teostust.

Osalemiseks tuleb tuua 4. detsembrist 2023 kuni 6. jaanuarini 2024 igast raamatust 1 eksemplar Eesti Rahvusraamatukogu infolauda (Narva mnt 11, E–R 10.00–20.00, L 12–19) või saata kulleriga aadressile Narva mnt 11, Tallinn. Kindlasti kirjutage pakile konkursi nimetus „25 kauneimat Eesti raamatut“ või „5 kauneimat Eesti lasteraamatut“. Iga esitatud nimetuse kohta tuleb täita ankeet.

Võidutööd tehakse teatavaks 9. veebruaril 2024. aastal Kirjanike Liidu musta laega saalis.

Konkursil võivad osaleda Eesti kirjastajate välja antud, Eesti kunstnike/graafiliste disainerite kujundatud ja illustreeritud ja Eestis trükitud teosed.

Võistluse reglemendid ning ankeedid on üleval Eesti Rahvusraamatukogu (RaRa) kodulehel.

Konkursse korraldavad:

Eesti Kirjastuste Liit
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Kujundusgraafikute Liit
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit

Konkursse toetavad ETPL liikmed: Gerif, Grano Digital, Heidelberg Baltic Finland, Tallinna Raamatutrükikoda, Print Best, Printon, Polümark. 

Lisainfo:
Katre Savi
Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit
katre.savi@etpl.ee

Konkursi info:
Kaidi Urmet
Eesti Kirjastuste Liit   
info@estbook.com