Pärast väikest pausi on Eesti noortükkal taas Eestit esindamas rahvusvahelisel noorte kutsemeistrivõistlusel WorldSkills. 2019. aasta võistlus toimub 22.-27. augustil Kazanis, Venemaal. Esindatud on rohkem kui 60 riigi esindajad ja toimub 56 erinevat võistlust. Eesti osaleb 12 võistlusalal: florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja.

EESTI & WorldSkills

Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma. Eestit esindab WorldSkillsi organisatsioonis SA Innove.

ETPL & WorldSkills

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit on SA Innove partner WorldSkills Kazan 2019 trükieriala võistluseks ning koordineerib suhtlemist kaasatud osapoolte vahel.

TALLINNA POLÜTEHNIKUM & WorldSkills

Eestit esindab WorldSkills Kazan 2019 trükieriala võistlustel Tallinna Polütehnikumi õpilane Jelizaveta Tšuvpilo (võistleja), teda juhendab Tallinna Polütehnikumi õpetaja Aivo Brenner (ekspert).

ETTEVALMISTUS:

  • 18. – 29.03, Pajo AS, individuaalne ettevalmistus (digitrükk + lõikamine). Juhandaja Aivo Brenner ja Pajo digimasina operaator
  • 19. – 23.05, Taitaja, SOOME, võistlus
  • 03. – 08.06, Riia Tehnikakoolindividuaalne ettevalmistus. Juhandaja Aivo Brenner
  • 08. – 12.07.2019, Strasbourg, treeninglaager koos Prantuse võistkonnaga
  • 15. – 19.07.2019, Heidelberg, treeninglaager kõikidele WS trükitehnoloogia võistlusel osalejatele (läbirääkimisel)
  • 05. – 16.08.2019, Moskva Trükikool, individuaalne ettevalmistus. Juhandaja Aivo Brenner ja Moskva Trükikooli trükitehnoloogia õpetaja
  • Jooksvalt treeningud trükisimulaatoriga Tallinna Polütehnikumis.

UUDISED:

12/07/19 – WorldSkills 2019 treeninglaager Strasbourgis

Eesti trükitehnoloogia esindaja Jelizaveta Tsuvpilo ja juhendaja Aivo Brenner, mõlemad Tallinna Polütehnikumist, osalesid juulikuus Prantsusmaal kohaliku trükitehnoloogia meeskonna juures treeninglaagris. Lisaks Eestile osalesid laagris trükitehnoloogia võistlejad Prantsusmaalt, Kazastanist ja Ameerika Ühendriigist.
Treeninglaagrit juhtis Prantsusmaa World Skillsi peaekspert Dominique Gendre.
Laagris pidid osalejad täitma sarnaseid ülesandeid, mis ootavad neid ees Kazanis toimuval rahvusvahelisel võistlusel. Treeninglaager koosnes kolmest osast: trükkimine mitmevärvilisel ofsettrükimasinal, trükivärvide segamine etteantud näidiste järgi, trükitehnoloogia probleemülesannete lahendamine Sinapse trükisimulaatoris.
Osalejad sõidavad edasi ühisesse treeninglaagrisse Heidelbergis.

Loe WorldSkill 2019 ettevalmistuse kajastust ETPL uudistest ja ETPL FB lehelt.

TOETAJAD

Eesti trükkali viivad WorldSkillsile Tallinna Polütehnikum ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit!
Suur tänu toetajatele Delfi, Enn Kerner ja Dipri, AS Metaprint, AS Pajo, Igepa Libra Vitalis AS, Heidelberg Baltic Finland OÜ ja Printon AS!

.

.

GALERII

NOORTRÜKKALID RAHVUSVAHELISTEL VÕISTLUSTEL

Eesti trükitehnoloogia esindajad WorldSkill võistlustel

Varasemalt on osalenud ja Eestit esindanud rahvusvahelistel noortrükkalite võistlustel Relika Viilas (Lissabon 2010) ja Kevin-Gregori Kubjas (SPA 2012 ja Leipzig 2013).

Fotol: Kevin-Gregori Kubjas

 Fotol: Relika Viilas