ETPL trükised

ETPL juubeli- ja innovatsioonikonverentsi “Trükitööstus 2031” raames ilmus liidu liikmete ajakirja Punktikasv erinumber, mis tutvustab kõikide vestluspaneelide teemasid veelgi lähemalt. Lisaks leiab ajakirjast trüki- ja pakenditööstuste olulisemad arvnäitajad eelmisest majandusaastast koos asjatundjate kommentaaridega.

Sisukord:
ETPL visioonikonverentsi “Trükitööstus 2031”  arvamusartiklid esinejatelt
Tauno Vahter: Kuhu suunduvad raamatud?
TYPA – Trüki ja paberikunsti keskus
Kati Rostfeldt: Millised on trükitööstuse ettevõtete võimalused innovatsiooniks?
Marko Levin: Kust tulevad sellid ja kuhu kaovad meistrid?
Noored trükitööstuses: PrintMeedia LIVE
Äripäeva trükitööstuse raport 2021
Liikmesettevõtete uudised
Murranguaeg trükitööstuses: innovatsiooni-, digi- ja rohepööre
Young Talent Award 2021: The Future of Printing: a Gen Zer’s view

Trükitud Eestis 2020

Eesti Trüki- ja Pakendi-tööstuse Liidu ajakiri Trükitud Eestis on loodud soovist tutvustada Eesti trükindust ja Eestis loodud trükiseid, meie ettevõtteid ja trükiste rolli tänapäeva maailmas.

Kui soovid, et saadame ajakirja paberversiooni sulle postkasti, siis kirjuta: katre.savi@etpl.ee.

Ajakirja esinumbri ilmumine oli kavandatud teistsugusesse olukorda ja ühiskonda. Täna saame tõdeda, et Eesti trüki- ja pakenditööstus on kohanemisvõimeline ning ettevõtted on jätkuvalt valmis pakkuma klientidele paindlikke lahendusi ning parimat kvaliteeti.

Ajakiri sai nimeks Trükitud Eestis, sest oma ideed Eestis trükiseks vormides areneb Eesti trükitööstus ja saab jõudu Eesti majandus, pikkadelt transpordi-teekondadelt säästes hoiame loodust meie ümber!

Trüki Eestis ja leia endale trükipartner Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu liikmete seast!

Liit annab nõu ja vahendab kontakte. Tagame sulle usaldusväärse partneri ja parima kvaliteedi.

Vaata lähemalt: ETPL liikmed või saada oma trükisoov aadressile info@etpl.ee, vastus saabub tööpäeva jooksul.

Loe ajakirja siit: Trükitud Eestis 2020

Print in Estonia on Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu ekspordile suunatud kaubamärk. ETPL annab välja inglisekeelset infokataloogi, mis tutvustab Eesti trüki- ja pakenditööstust ning liidu liikmeid ja nende teenuseid. Kataloogi levitatakse erinevatel erialamessidel ning Eesti välisesinduste kaudu peamiselt välisturgudel.

2020. aasta liikmete kataloogi veebiversioon on kättesaadav: PrintInEstonia2020 .

Info on inglise keeles.

Kataloogide tellimiseks võta ühendust: ETPL

ETPL liikmetele kättesaadavad raportid

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit koondab ja tellib erinevad uuringuid ja raporteid trüki- ja pakenditööstuse trendidest maailmas, sh Intergrafi koostatud jooksvad ülevaated ning Äripäeva trükitööstuse majandusraport, TwoSides raportid jms (liikmetele tasuta).

Küsi lisainfot Katre Savi

Intergraf 2021.a trükitööstuse majandusraport toob teieni värskeima ülevaate Euroopa trükitööstusest. Raport annab laiaulatusliku ja temaatilise ülevaate Euroopa Liidu (EL28), samuti Norra ja Šveitsi trükitööstuse arengutest koos riikide võrdlustabelitega, samuti trükinduse sidusaladest. Raporti muudavad hästi loetavaks erinevad tabelid ja graafikud koos kirjel- dustega olulisematest trendidest ning arengutest Euroopa trükiturul.

Intergrafi Euroopa trükitööstuse majandusraporti peamine andmeallikas on Eurostati konsolideeritud statistika, samuti on kasutatud Smithers Pira Euroopa andmeid, sh trükituru nelja-aastast prognoosi, lisaks Intergrafi liikmesriikide infot praeguste suundumuste kohta ning teisi ametlikke Euroopa Liidu allikaid.

Euroopa trükitööstuse majandusraport on saadaval trükisena (290€+km) ja digiversioonis (390€+km). Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu liikmetele on Intergrafi majandusraport TASUTA.

Intergraf 2021. a trükitööstuse majadusraporti tasuta saamiseks saada kiri katre.savi@etpl.ee või telli raport veebist .

Lisaks on trükisena olemas ka Intergraf Activity Report 2020-2021 ning turuülevaade Commercial Print and Catalogues (2020).

Intergrafi raport European Book Market Report 2021 on Intergrafi liikmesorganisatsioonide liikmetele tasuta, mitte-liikmetele raporti maksumus 250€.

Äripäeva Infopanga ja ETPL koostöös valmib igal aastal Eesti trüki- ja pakenditööstuse konkurentsiraport (avaldatud 21.09.2021).

Raportist leiab 2020. a majandusandmete koondandmebaasi (.xlsx) ning juhtide küsitluse tulemused ettevõtte lähema kuue kuu väljavaadete kohta, ekspertide kommentaarid (Andres Kull, Kroonpress; Sten Martin, Igepa; Sten Sarap, Labelprint ja Indrek Alliksaar, KMPG) ja erinevad TOPidsamuti 2021. a II kvartali näitajad ja TOPid (.pdf):
1. EESTI TRÜKI-JA PAKENDITÖÖSTUSE 2020. a ANDMEBAAS (.xlsx)
2. EESTI TRÜKI-JA PAKENDITÖÖSTUS 2020.a AASTARAPORT ja TOPid (.pdf )

Äripäeva raportid sisaldavad andmeid ettevõttetest, kelle müügikäive > 70 000€ ja kelle eelneva majandusaasta aruanne on esitatud seisuga 15.09.2021.

Äripäeva raportid on liikmetele TASUTA, teistele Äripäeva e-poes müügil

Meediakajastused

Äripäev 6/2022

Segased ajad maailmas toovad meie eksportivatele ettevõtetele tööd juurde. Kriisiaeg on pakkunud rohkelt väljakutseid, kuid sama palju ka uusi võimalusi. Loe lähemalt, kuidas läheb meie Viljandi ettevõttel Print Best:

Buum kriisi ajal: tööstused lahendavad ühe käega toorainekriisi, teisega haaravad tellimusi

Direktor 5/2021

Trüki- ja pakenditööstus on keskkonnatundlik valdkond, sest nende tooraine pärineb loodusest ning seda tuleb käsitleda vastutustundlikult. Kuhu trükitööstus liigub ja kui roheliseks saame minna, arutlevad Kroonpressi, Print Besti, K-Prindi ja trükiliidu esindajad. Kirjutab Direktori kaasautor Gerli Ramler.