MIS ON OLULINE? Trükikoja valikul on oluline teada, et kõik trükikojad on spetsialiseerunud kindlatele tooterühmadele. Vastavalt sellele on nad valinud kasutatavad tehnoloogiad ning soetanud sobivad seadmed. Arusaadavalt ei sobi ajakirjade trükkimiseks mõeldud masin visiitkaartide tegemiseks ning plakatisooviga pole mõtet minna pakenditootja juurde.

Kuidas trükikojad jagunevad?

PERIOODIKATRÜKIKOJAD Need trükikojad kasutavad rullpaberile trükkivaid masinaid. Ilma kuivatita trükipresse nimetatakse cold-set ning nendega trükitakse ajalehti. Kuivatiga masinad e. heat-set võimaldavad trükkida veidi paksemale ja kvaliteetsemale kaetud paberile ning neid kasutatakse ajakirjade ja tootekataloogide tootmisel.

Sageli on perioodikatrükikodades olemas ka poognatrükimasinad, mida kasutatakse ajakirjade ja kataloogide kaante trükkimiseks.

Vaata lähemalt ETPL liikmed

RAAMATUTRÜKIKOJAD Neid trükikodasid iseloomustab lai valik järeltöötlusvõimalusi, mis on vajalikud raamatute valmistamiseks. Kõvakaanelise raamatu köitmine on väga mitmest etapist koosnev protsess ning väheste kogemustega kujundajatel on soovitav kindlasti raamatu kujundamise tehnilistes küsimustes eelnevalt trükikojaga konsulteerida, et vältida ümbertegemist.

Vaata lähemalt ETPL liikmed

PAKENDITOOTJAD Siia kuulub palju tootjaid, kes omakorda on spetsialiseerunud kitsamale valdkonnale. Näiteks kilepakendite trükkimine, kleebisetikettide valmistamine, kartongist pakendite tootmine jne.

Kilematerjalile trükkimiseks kasutatakse tavapärasest ofsettehnoloogiast erinevat fleksograafiat, mis on välja kasvanud kõrgtrükist. Fleksotrüki ettevalmistus erineb ofseti omast ja seega on ka kilepakendite kujundamise puhul soovitatav eelnevalt trükikoja spetsialistidega nõu pidada.

Vaata lähemalt ETPL liikmed

REKLAAMTRÜKIKOJAD Sellesse gruppi kuulub kõige rohkem trükikodasid erinevas formaadis poognatrüki masinatega ja erinevate järeltöötlusvõimalustega. Trükitakse reklaamlehti, voldikuid, brošüüre, plakateid, müügitoetusmaterjale, otsepostitusmaterjale, kalendreid, kirjalehti, nimekaarte, ümbrikke ja palju teisi trükiseid.

Vaata lähemalt ETPL liikmed

SOOVID ABI?

Eesti Trüki- ja Pakenditöösute Liit aitab kaasa sobiva trükikoja leidmisel. Saatke meile alloleva hinnapäringu näidise järgi oma soovitud trükitöö andmed ning meie saadame teie päringu edasi trükikodadele, kes on just teie töö jaoks sobivad ning trükikojad vastavad pakkumisega juba otse teile.

Saada trükitöö hinnapäring aadressile info@etpl.ee.

Kõik ETPLi kuuluvad trüki- ja pakenditootjad on usaldusväärsed partnerid!

Trükise tellimine

Kliendi sooviks on saada piisava kvaliteediga trükis, soovitud koguses ja sobiva hinnaga õigeks ajaks valmis. Sama soovib ka trükikoda.

Miks siis vahel asjad ei toimi ja kuidas vältida vigu?

Palju probleeme saab vältida õigeaegse planeerimisega.

Hinnapäringu näidis

Hinnapäringus peaks kirjas olema kogu info trükise kohta:

1. Trükise nimi
2. Trükise formaat (mm)
3. Kogus
4. Maht e. lehekülgede arv (nt. 16 lk + kaaned)
5. Paber (eraldi märkida kaante paber ja sisu paber)
6. Värvide arv: kui sisu ja kaaned on erineva värvide arvuga, tuleb need mõlemad kirja panna.
1/0 – ühelt poolt ühe värviga trükitud
1/1 – mõlemalt poolt 1 värviga trükitud
4/0 – ühelt poolt CMYK täisvärvitrükis (saab trükkida värvilisi fotosid)
4/4 – mõlemalt poolt värviline.
7. Järeltöötlus (nt. voltimine, numereerimine, perforeerimine jne)
8. Tellija kontaktandmed

LAE ALLA TARNETINGIMUSED
ETPL tüüptingimused müügilepingu sõlmimisel
LAE ALLA
PABERIINFO
Info paberivaliku ja koostise kohta
LAE ALLA KATALOOG
“TRÜKIETTEVALMISTUS”
Õppematerjal kujundajatele

VÕTA ÜHENDUST

Vastame esimesel võimalusel!