SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Estiko-Plastar investeeris tootmisesse ligi 5 miljonit eurot, mille tulemusena pakutakse nüüd klientidele kuni 10 värviga trükitud ja kergesti avatavaid pakendeid.

Estiko-Plastari juhataja Triin Anette Kaasiku sõnul on ettevõte ka varasemalt pakkunud oma klientidele väga kõrge trükikvaliteediga pakendeid, kuid nüüd laienevad tehase tootmisvõimalused veelgi.

„Saksamaa ettevõttes Windmöller & Hölscher toodetud uus 10-värviline trükimasin annab meie klientidele pakendite disainimisel veelgi vabamad käed ning võimaldab ka trükikvaliteedis liikuda aste kõrgemale. Meie eesmärk on pakkuda oma klientidele innovatiivset ning probleemivaba pakkelahendust,“ sõnas Kaasik.

Viimastel aastatel on Estiko-Plastar keskendunud kilepakendite tootmisele peamiselt Skandinaavia toidutööstustele. Pakenditööstuse ja pakendatavate toodete arenedes on tekkinud järjest enam huvi nii pakendite funktsionaalsuse, aga ka välise atraktiivsuse tõstmiseks.

„Järjest laiemalt kasutame eriilmelisi pinnakatte töötlusi. Me pakume kliendile unikaalset pakendit, mis võimaldab neil eristuda teistest. See eeldab, et trükimasinal oleks suurem trükisõlmede valik,“ selgitas Kaasik.

2,5 miljonit eurot maksnud trükimasin kaalub umbes 50 tonni ning selle osad toodi Tartusse üheksa raskeveokiga. Trükimasina kokkupanek võttis 6-liikmelisel meeskonnal aega 1,5 kuud.

Koos trükimasinaga käivitab Estiko-Plastar ka uue laserperforatsiooniseadme ja lõikusmasina. „Selline tehnoloogia võimaldab tarbijal pakendeid kergemini avada. Samuti saab laseriga pakenditele graveerida unikaalseid märgistusi, mis aitavad läbi viia erinevaid turunduskampaaniaid,“ selgitas Kaasik ning lisas, et teadaolevalt on taoline laser siinses regioonis ainus.

Seadmed läksid läks maksma üle 600 000 euro. Lisaks valmis Estiko-Plastaril tänavu suvel uus laohoone, kogumaksumusega 1,5 miljonit eurot.

Estiko Gruppi kuuluv Estiko-Plastar on kilepakenditootjate turuliider Eestis ja üks juhtivatest kilepakenditootjatest Baltikumis. Ettevõte ekspordib 70% toodangust, peamiselt Skandinaaviasse, Baltikumi ning Islandile. AS Estiko-Plastari käive oli 2017. aastal 28,2 miljonit eurot, kasvades aasta varasemaga võrreldes 9%. Firma annab tööd 154-le inimesele.

Tänavu tähistab Estiko Grupp oma 100. tegutsemisaastat, alustades 1918. aastal kammide tootmisega. Tootearenduse osas teeb ettevõte koostööd Eesti juhtivate ülikoolide ja uurimisasutustega.

Lisainfo:
Triin Anette Kaasik
AS Estiko-Plastar juhataja
tel. 7 308 340
E-mail: triin@estiko.ee