SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

AS Kroonpress alustab kartongpakendi tootmisega. Kroonpressi juhatuse esimehe Andres Kull’i sõnul tõotab uude valdkonda investeerimine alati põnevat väljakutset, eesmärk on senisest laiemalt rakendada ettevõtte potentsiaali  ja kompetentse. Lisaks ca 2,5 miljonit eurot maksnud 8-värvilisele Koenig & Bauer hübriidtrükimasinale, sõlmis Kroonpress lepingu võimsa stantsimisseadme Visioncut 110 LER ja karbiliini Expertfold 110 hankimiseks Šveitsi firmalt Bobst.

Uut tegevusala hakkab juhtima ligi 15 aastase pakenditööstuse kogemusega Margus Üürike. „8-värviline trükimasin on pakenditootjate hulgas üsna erandlik, suutes pakkuda ka viimasel ajal trendiks kujunenud 7-le värvile laiendatud värviruumi, mis teatud tööde puhul tähendab täpsemaid värve“ hindas Üürike, lisades: „Bobsti näol on aga tegemist antud ala vaieldamatu turuliidriga, mis ei lase kahelda pakutava toodangu kõrges kvaliteedis. Siit on hea edasi minna.“

„Kuna pakendile esitatavad nõuded on pidevas muutumises nii ökoloogilise jalajälje kui taaskasutuse võtmes, siis soovime pakkuda oma klientidele alati veidi rohkem kui seda nõuab kehtiv regulatsioon. Selleks tuleb olla alati veidi ajast ees, kasutades uusimaid, innovatiivseid lahendusi nii kasutatavate materjalide kui tehnoloogiate poolest. Meil on juba olemas võimekus arvutada välja juba kartongpakendi kujundusfaasis selle süsinikjalajälg vastavalt ISO 16759 standardile, lisaks  saab tänu hübriidtrükimasinale (tavavärvid + UV +LED UV) kasutada värve, mis ei sisalda lenduvaid orgaanilisi komponente ning mida saab kergemini eemaldada materjali taaskasutusse suunamisel.“ lisas Andres Kull.

Pakendite tootmise alguseks on planeeritud 2021 aasta teine kvartal.