SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046


Viljandi trükikoda Print Best pälvis maineka Gourmand Awardi ning tiitli „Best in the World“ kokaraamatute kategoorias. 

Trükikoda Print Best on tunnustatud raamatutrükikoda ning pikaajaline partner paljudele raamatukirjastajatele Eestis ja Skandinaavias. Nüüd on tunnustuste seas ka prestiižne Gourmandi auhind ning tiitel „Best in the World“ kokaraamatute trükikodade kategoorias. Print Best pälvis auhinna raamatu Mjödboken (kirjastaja Grenadine 2019, Rootsi) trükkimise eest.

„Oleme mitmel aastal konkursil osalenud ning sel aastal tiitli koju toomine on meile väga suur tunnustus. Meie kliendid on suuresti väljaspool Eestit, enamasti Skandinaavias, kus trükikvaliteeti hinnatakse kõrgelt. Gourmandi Auhind annab tõestust, et meie valitud suund, pakkuda kõrgeimat kvaliteeti, on end õigustanud“, hindab tunnustust Kaarel Ausmees, Print Best OÜ müügidirektor.

Gourmandi Auhind on Edouard Cointreau poolt 1995. aastal loodud ülemaailmne kokaraamatute konkurss (Gourmand World Cookbook Award), millega tunnustatakse veini- ja kokaraamatuid, toiduajakirju, kokandussaateid, kirjastajaid, trükikodasid ning ka riike toidukultuuri edendamise eest. Gourmandi Auhind kannab olümpiamängude vaimsust ning konkurssi võrreldakse filmimaailma Oskarite jagamisega.

Cointreau perekond on Gourmandi Auhinda välja andnud igal aastal, konkursil on palju erikategooriad, et parimal viisil esile tuua toidu- ja joogiteemaliste väljaannete mitmekesisust üle maailma. Nii on kokku 115 kategooriat toidule, 30 kategooriat joogile ning 10 kategooriat toidu- ja joogiteemade kajastamiseks televisioonis. Gourmandi Auhinna pälvinuid kategooriate parimaid pärjatakse prestiižsel auhinnatseremoonial, mis toob kokku toidukultuuriaustajad üle maailma. Sel aastal on auhinnatseremoonia paremate aegade ootuses ning esmakordselt konkursi ajaloos avaldati „Best in the World“ nimekiri enne auhinnatseremooniat, et tuua rõõmu võitjatele olukorras, kus riikidevaheline reisimine on mõneks ajaks suletud.

„Esmakordse tunnustuse Eestile tõi kõrgelt hinnatud trükikvaliteet, mis teeb Eestisse jõudnud tunnustuse ja uhke tiitli meie jaoks eriti hinnaliseks. Trükikoda Print Best kannab Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu väärtusi suurepäraselt“, lisab omapoolse tunnustuse Katre Savi, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu tegevjuht, „Avame uhkusega iga järgmise Eestis trükitud raamatu!“

Foto: Print Best, Mjödboken, Grenadine 2019, Rootsi

***
Eesti trüki- ja pakenditööstus on kohanemisvõimeline ning ettevõtted on jätkuvalt valmis pakkuma klientidele paindlikke lahendusi ning parimat kvaliteeti. Praegu on hea aeg ootele jäänud trükiideed teoks teha, trükikodade võimekus ja võimalused pakuvad lahendusi nii väikeste tiraažide kui ka suuremahuliste trükitööde teostamiseks. Liiduna pakume tuge ja kiiret kontaktide vahendamist parima trükipartneri leidmiseks.

***
Kontakt:
Katre Savi
Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit
e-post: katre.savi@etpl.ee