VAATA JÄRELE

Veebikonverentsi pilet 25€ (ETPL liikmele 15€)

  Osaleja nimi (kohustuslik)

  Ettevõtte nimi

  Osaleja e-post (kohustuslik)

  Konverents on osa projektist “Valdkondliku teadus- ja arendustegevuse tugevdamine” (RITA programm) ning viiakse ellu Euroopa Reginaalarengu Fondi toetusel.

  Konverentsi raames ilmus liidu liikmete ajakirja Punktikasv erinumber, mis tutvustab kõikide vestluspaneelide teemasid veelgi lähemalt. Lisaks leiab ajakirjast trüki- ja pakenditööstuste olulisemad arvnäitajad eelmisest majandusaastast koos asjatundjate kommentaaridega. Ajakirja saamiseks kirjuta info[at]etpl.ee.

  Kuhu suunduvad pakendid?

  Meelis Mikker

  Meelis Mikker, pakendidisainer

  Reklaami- ja loovjuhi taustaga pakendidisainer Meelis omab 25-aastast kogemust brändingu, strateegilise mõtlemise ja pakendikujunduse alal.
  Kliendid: Eesti Pagar, Tartu Mill, Pagarini

  Katrin Tamm

  Katrin Tamm, Nordic Milk OÜ kestliku arengu juht

  Katrin on pikaajalise turundusvaldkonna kogemusega ning vastutab täna ettevõtte kestlikku arengu eest. Eesti juhtivasse piimanduskontserni Nordic Milk kuuluvad Tere AS ja AS Farmi Piimatööstus.

  Andres Kull

  Andres Kull, Kroonpress juht

  Kroonpress investeeris uutesse seadmetesse ja alustas kartongpakendite tootmisega. Pakendile esitatavad nõuded on pidevas muutumises nii ökoloogilise jalajälje kui taaskasutuse võtmes ning selleks, et pakkuda oma klientidele alati veidi rohkem kui seda nõuab kehtiv regulatsioon, tuleb olla alati veidi ajast ees, kasutades uusimaid, innovatiivseid lahendusi nii kasutatavate materjalide kui tehnoloogiate poolest.

  Kuhu suunduvad raamatud?

  Lauri Juursoo

  Lauri Juursoo, Printoni müügiosakonna ja kirjastuse Elust Enesest juht

  Lauri alustas Printonis 2014. aastal ekspordi müügijuhina ja alates 2019. aasta suvest on ta kogu raamatutrükikoja müügimeeskonna juht. Ta lõi oma kirjastuse Elust Enesest 2017. aastal ja annab aastas kokku välja 5-8 raamatut, nii kodu- kui välismaalt. Tema enda kirjutatud raamatute tõlkeõigusi on müüdud juba ka välismaale.

  Priit Peterson

  Priit Peterson, Rahva Raamatu juht

  Rahva Raamatu Vanalinna kauplus valiti 2020 Londoni raamatumessil kolme parima raamatupoe sekka maailmas. Rahva Raamatu visioon on olla oma valdkonna suunanäitajad ja olla Euroopa kõige lugejasõbralikum raamatumüüja, kelle raamatupoed on kõige hubasemad ja kliendid on kõige rahulolevamad.

  Katrin Jaaska

  Katrin Jaaska, Postimees Kirjastuse juht

  Postimees Grupi raamatukirjastus Postimees Kirjastus alustas tegevust 2015. aastal. Katrin Jaaska on PR- ja turundusvaldkonnas tegutsenud juba 19 aastat, neist viimased 7 aastat on ta keskendunud nii kodumaiste kui ka rahvusvaheliste brändide arendusele.

  Kuhu suundub riik ja maailmamajandus?

  Martti Lemendik

  Martti Lemendik, Metaprindi juht ning ETPL volikogu esimees

  Metaprint on rahvusvahelise haardega ettevõte, kes näeb Eesti pakenditööstuses laienemise võimalusi ka USAs ja Aafrikas. Täna omab metalltaarat tootvaid tehaseid Venemaal ja Hollandis.

  Sille Kraam

  Sille Kraam, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler

  Sillel on MKM-is mitmekülgne kogemus majanduse, teaduse, arenduse ja innovatsiooni ning ettevõtluse teemadel.

  Urmas Varblane

  Urmas Varblane, majandusteadlane ja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna rahvusvahelise ettevõtluse professor

  Urmas on majandusteadlane, kes räägib Eesti ettevõtete valikutest ja võimalustest üldise maailmamajanduse suundumuste tingimustes. Kas ja kuidas võiksid tänased globaalsed trendid (sh Aasia majandus) mõjutada trüki- ja pakendiettevõtete tulevikku.

  Kuhu suundub reklaamtrükk – automatiseerimise võimalused

  Sergejs Bižāns

  Sergejs Bižāns, LV, PRINTFUL

  Sergejs Bižāns, Läti iduettevõtte Printful arendusjuht

  2013. aastal Lätis asutatud Printful pakub Print-On-Demand trükiteenust. Ettevõtte tegevusvaldkonda kuuluvad näiteks T-särkide printimine, kodu ja sisekujundustooted, trükised ning reklaammaterjal jne. Printful integreerub mitmete e-kaubanduse platvormidega nagu Etsy, Amazon ja Shopify ja teenindab peamiselt Instagrami ja YouTube’i mõjuisikuid, kes müüvad oma jälgijatele personaliseeritud tooteid. Printful, kelle peakorterid asuvad Riias ning Charlotte’is Põhja-Carolina osariigis, on viimase paari aasta jooksul märkimisväärselt kasvanud. 2019. aastal teenis ettevõte 116 miljonit dollarit tulu, 2020. aasta jooksul kasvas ettevõtte tulu peaaegu 80% ehk enam kui 200 miljoni dollarini. 2021 sai Printfulist Läti esimene ükssarvik.

  Sergejs on varasemalt töötanud trükikoja Livonia trükiettevalmistuse osakonna juhatajana. Ta omab teadmisi IT -projektide juhtimisest raamatutrükikojas ning ta on kavandanud, ehitanud ja rakendanud erinevaid lahendusi raamatutootmise protsesside digitaliseerimiseks ja automatiseerimiks. Täna on Sergejs Printfuli arendusjuht ning valmis Eesti trükikodadele tutvustama oma uusi väljakutseid trükitööstuse innoveerimisel.

  Rait Rebane

  Rait Rebane, K-Prindi juht

  Rait on üle kahekümne aasta trükiteenuste valdkonnas tegutsenud kodumaise ettevõte K-Print pereettevõtte uuendaja. K-Print ekspordib üle kolmveerandi oma toodangust erinevatesse Euroopa riikidesse, edu võti on protsesside automatiseerimises ja digitaliseerimises.

  Alar Vettik

  Alar Vettik, Librix Print juht

  Alar on Librix Prindi juht. Ettevõte on lansseerinud B2C veebipõhise trüki -ja ristmeedia kommunikatsiooniteenuse Wabrix, et pakkuda trükistele lisaks automatiseeritud kommunikatsiooniteenust.

  Esinejate kohta saad lähemalt lugeda ajakirja Punktikasv konverentsi erinumbrist

  ETPL kutsub kõiki 14. oktoobril osalema Eesti trükitööstuse 25. juubelikonverentsil,
  et valdkonna parimate ekspertide abil vaadata trüki- ja pakendisektori tulevikku.

  TARTUS

  Euroopa digi- ja rohepööre kujundavad halastamatult trüki- ja pakenditööstuse tulevikku. Trüki- ja pakenditootmine on alati olnud suurema väärtusahela osa ning seda, millised on selle majandussektori tulevikuplaanid, saad teada, kui tuled kuulama konverentsi „Trükitööstus 2031“. Vaatame lähemalt 3 sektori arenguid: raamatutrükk, reklaamtrükk ja pakendite tootmine/trükk. Oma arvamuse sektori arengust lisavad majanduseksperdid.

  programm

  PÄEVAKAVA

  Konverentsipäeva modereerib: Jüri Muttika

  13:30-14:00 Registreerimine ja kohvipaus

  14:00 – 14.10 Avasõnad

  14:10 – 15:40
  I paneel: kuhu suundub pakenditrükk

  • Katrin Tamm, Nordic Milk kestliku arengu juht
  • Meelis Mikker, pakenditellija ja disainer
  • Andres Kull, Kroonpress juht ja pakenditootja

  II paneel: kuhu suundub raamatutrükk

  • Priit Peterson, Rahva Raamatu juht
  • Lauri Juursoo, Printoni müügiosakonna ja kirjastuse Elust Enesest juht
  • Katrin Jaaska, Postimehe kirjastuse juht

  15:45-16:30 Toekam kohvipaus ja networking

  16:30 – 18:00
  III paneel: kuhu suundub riik ja maailmamajandus ning kuidas see trükitööstuse võimalusi mõjutab

  • Martti Lemendik, Metaprindi juht ning ETPL volikogu esimees
  • Sille Kraam, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler
  • Urmas Varblane, majandusteadlane ja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna rahvusvahelise ettevõtluse professor

  IV paneel: kuhu suundub reklaamtrükk, võimalused innovatsiooniks (paneel on inglise keeles)

  • Sergejs Bižāns, Läti esimese ükssarviku Printfuli arendusjuht
  • Alar Vettik, Librix Print juht
  • Rait Rebane, K-Print juht

  18:00 Jalasirutus TYPAs, Trüki- ja Paberimuuseumi külastus.
  Külalisi võõrustab TYPA asutaja Lemmit Kaplinski

  19:00 Sünnipäeva tähistamine ning õhtusöök restoranis Tikster Tihane (ETPL liikmetele)

  AEG: 14. oktoober, 2021
  KOHT: Erinevate Tubade Klubi, Tartu / veebiülekanne

  Konverents toimub hübriidüritusena – igal juhul turvaline!
  Riiklikud piirangud võivad muutuda ootamatult, kuid hübriidüritus võimaldab meil jooksvalt kõikidele tingimustele vastata. Kontaktkonverentsile registreeruvate inimeste arv on piiratud 50 osalejani. Digiosalejate arv pole piiratud.

  Saalipilet 50€ (ETPL liikmele 35€)

  Veebikonverentsi pilet 25€ (ETPL liikmele 15€)

  Veebipilet sisaldab:
  * Ligipääsu konverentsi otseülekandele
  * slaidide ja salvestuste järelvaatamist pärast konverentsi
  NB! Konverentsi vaatamise õigus on personaalne ning seda ei ole lubatud jagada.

  Saalipilet sisaldab:
  * saalipiletit
  * slaidide ja salvestuste järelvaatamist pärast konverentsi
  * toitlustust (2x kohvipaus)

  OLULINE! 

  Saalipiletiga konverentsil osalemisel tuleb koha peal registreerudes esitada ka Covid-19 vaktsineerimis-, läbipõdemis- või negatiivse testi tõend.

  Lisainfo kati.rostfeldt@etpl.ee

  toimumiskoht

  Aparaaditehas on Tartus, Riia ja Kastani tänavate nurgal seisev vana tehasekompleks, kus nõukogude ajal valmistati külmutusseadmeid, salajasi allveelaevaosasid ja jälgede segamiseks ka mittetöötavaid vihmavarje ning tõmbelukke ja kus tänapäeval tegutseb kultuuritehas.

  Tänaseks päevaks on Aparaaditehasest ja seda ümbritsevast kvartalist saanud üks Tartu kiiremini arenevaid piirkondi. See universaalne kultuuritehas ühendab endas loomingulised ettevõtjad, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, kaubanduse ja meelelahutuse. Siin on kolm restorani, kaks kohvikut, siin tegutseb pika ajalooga Müürilille täika ja veel pikema ajalooga Trükimuuseum ning koha on leidnud paljud põnevad väikepoed.

  ETPL juubelikonverents leiab aset Aparaaditehase Erinevate Tubade Klubis.

  Kohtume tehases!

  Konverents on osa projektist “Valdkondliku teadus- ja arendustegevuse tugevdamine” (RITA programm) ning viiakse ellu Euroopa Reginaalarengu Fondi toetusel.