SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Lahkus Eesti trükitööstuse üks visionääre ja omaaegse Eesti Trükitöösturite Liidu asutajaliige Andrus Reinsoo (2.05.1961-4.02.2019).


Andrus Reinsoo oli üle 25 aasta trükiäris tegutsenud toimekas ja uuendusmeelne Uniprindi-Unipressi ja Dipri trükikeskkonna looja.

Viieaastane Andrus avastas enda jaoks raamatud ja ta suutis vaimustuda nende lugemisest kuni lõpuni. See oli ka põhjus, miks Andrus läks õppima pärast põhikooli polügraafia erialale. Esimese trükimasina ostsid Andrus ja Sirje Reinsoo enne krooni tulekut, makstes selle eest  samal ajal puidust taksikoeri tootes ja müües.

Sirje ja  Andrus asutasid aastal 1992 Uniprint AS-i, mis oli üks iseseisvunud Eesti esimestest kommertstrükikodadest. Aastal 2002 tegi Andrus tolle aja kohta julge otsuse asutades ettevõtte Unipress ja hankides sinna 65 miljonit krooni maksnud rulltrükimasina selleks, et täita suuri Venemaalt saadud perioodikatellimusi. Aastal 2012 otsustas Andrus trükiärist lahkuda ja müüs Uniprint-Unipress-i Venemaa ettevõttele OOO Tipografitšeski kompleks Deviz.

Seejärel võttis Andrus aja maha, vaatas maailmas ringi, proovis tegutseda teises vallas, kuid sai aru, et igaüks jäägu ikka oma liistude juurde. Jälgis maailma trükitööstuses toimuvat  sattus aga digitrükist vaimustusse, tuli Eestisse tagasi ja asutas aastal 2015 trükiruumi Dipri. Diprit käivitades oli tema eesmärgiks võimalikult palju kogu protsessi automatiseerida. Sõnum „Trükitud Dipri trükikeskkonnas mõne minutiga“, mis tihti Dipris trükitud raamatutest leiab, vastab ka reaalselt tegelikkusele.

Dipri oli viimased aastad Andruse toimetamiste keskpunktiks, ta oli väsimatu vajaduspõhise trüki promoja. Paljude kirjastajate teadvusesse jõudis arusaam vajaduspõhisest raamatutrükkimise võimalusest just tänu Andrusele, kes Dipris kohapeal näitlikult tõestas, et kvaliteetset raamatut on tõesti võimalik trükkida vaid mõne minutiga.

Andrus oli oma tegemistes uuendusmeelne ja tulevikku vaatav ning jääb meie mälestustesse alati sõbraliku, abivalmi ja rõõmsameelsena.

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit

foto: dipri.ee