SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

25 kauneima Eesti raamatu konkursile esitati kokku 154 raamatut ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu 2018 konkursile 33 raamatut. Kauneimad teosed valisid välja professionaalsed žüriid.

Žürii esimees Viktor Gurov rõhutas raamatu terviklikkuse olulisust lugemiselamuse saamiseks: paber, tüpograafia, küljendusus, köide, trükk – kogu kujunduse ja protsessi läbitöötatus on oluline. Raamat on kui interaktiivne infoobjekt.

Kus siis kaunimad raamatud trükitud on? Kokkuvõte on järgmine:
25 kaunima + 1 eripreemia pälvinud raamatust on 19 raamatut trükitud Tallinna Raamatutrükikojas, 3 raamatut on trükitud Printonis, 2 raamatut on trükitud Paketis ja 2 raamatut on trükitud Greifis.
5 kaunima lasteraaamatu + 3 eripreemia pälvinud raamatust on 2 raamatut trükitud Tallinna Raamatutrükikojas, 4 raamatut trükitud Printonis ja 2 raamatut trükitud Greifis.
Kõik auhinnatud raamatud on trükitud Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu liikmeks olevates trükikodades!

Palju õnne auhinnatud raamatute kirjutajatele, kirjastajatele, kujundajatele, illustraatoritele ja trükikodadele!

Kauneimate raamatutega saab tutvuda 7. veebruarist kuni 26. veebruarini Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis. Lisaks žürii poolt valitud kauneimatele raamatutele on väljas ka Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2018. aasta menuraamatud.

Konkursi korraldajad: Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

ETPL konkursi toetajad on Greif OÜ, Heidelberg Baltics Finland OÜ, Printon AS ja Tallinna Raamatutrükikoja OÜ.

Loe ka ERR kultuuriuudiste kokkuvõtet SIIT.