SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Ilmunud on EESTI TRÜKI- JA PAKENDITÖÖSTUSE AASTARAPORT 2022, mis on valminud Äripäeva infopank ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit koostöös sektori 2021. a majandusaasta andmete põhjal. Sektori tulemused näitavad taastumist 2020. a koroonapandeemiast, kuid käimasolev energiakriis liigseks optimismiks põhjust ei anna. Energiasõjas sõltub ettevõtete konkurentsivõime palju ka riiklikest otsustest ning riigi suunal on ettevõtjad kriitilised.

“Kuna loodus tühja kohta ei salli, siis küllap kliendid leiavad kiiresti uued tarnijad, kellelgi pole aega oodata, millal meie siin oma sisemised arutelud energiahindade osas peetud saame ning otsuseid tegema hakatakse. Naiivne on arvata, et siis taastub endine seis ja kliendid saadakse lihtsalt tagasi. Algab uus karm võitlus kliendi võitmise nimel”, ütleb Triin Anette Kaasik, Data Print juht Äripäeva Infopangale kommenteerides olukorda trükitööstuses.

EESTI TRÜKI- JA PAKENDITÖÖSTUSE AASTARAPORT 2022 on Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu liikmetele tasuta. Teistele müügil Äripäeva e-poes: https://pood.aripaev.ee/trukitoostus

Raportist leiab täieliku ülevaate valdkonna ettevõtete konkurentsivõimest. Analüüsitud on ettevõtete kõige värskemaid majandusnäitajaid, mille põhjal on välja toodud valdkonna arengutrendid ja ettevõtete pingeread.