SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Möödunud suvel Hans H. Luige kätte läinud trükikoda Printall saab 23. mail uue juhi, trükikoda alates 2000. aastast juhtinud Andrus Takkin taandub juhtimisest ja lahkub ettevõttest, teatas ettevõte.

Printalli hakkab juhtima Kalle Kuusik, kes töötas seni logistikaettevõtte Boomerang Logictic Group tegevjuhi asetäitjana.
Printalli nõukogu esimees Ahto Pärl lausus, et uue tegevjuhi nimetamise eesmärk on viia Printalli tegevus järgmisele tasemele, lähtudes tänase majanduskeskkonna väljakutsetest ja tööstusettevõtete uudsetest võimalustest, nagu näiteks automatiseerimine, robotiseerimine ja seeläbi saavutatav efektiivsuse kasv, vahendab pressiteade. “Printall on tugev ettevõte, mille igapäevategevuses pole vaja järske muudatusi, kuid seoses maailmas trükitööstuse valdkonnas toimuva pideva tehnoloogilise arenguga soovisime kaasata Printalli juhtimisse tehnoloogia- ja protsessijuhtimise kogemustega meeskonnaliikme, kes võtab vastutuse automatiseerimise- ja robotiseerimise protsesside elluviimisel,” ütles ta.

Kalle Kuusik on varem töötanud juhtivatel ametikohtadel rahvusvahelistes energeetika- ja tootmisettevõtetes, näiteks Elcoteq Tallinn, Enics Eesti ja Eltel Networks. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis äri- ja strateegilist juhtimist.

Kuusik näeb ta oma esimese eesmärgina kaasajastada Printalli tootmisprotsesse, suurendada eksporti ja muuta Printall nii Skandinaavia maade kui kogu Põhja-Euroopa juhtivaks trükitööstusettevõtteks. “Soovime tuua ettevõttesse juurde uudseid tehnoloogilisi lahendusi, mis lubavad pakkuda klientidele veelgi suuremat valikut kvaliteetseid trükiteenuseid ning laiendada tegevust rahvusvahelistel turgudel,” lausus Kuusik teate vahendusel.

Printalli alates 2000. aastast edukalt juhtinud Andrus Takkin taandub juhtimisest ja lahkub ettevõttest. “Me oleme väga tänulikud Andruse panuse eest ettevõtte ülesehitamisse ja edukasse juhtimisse viimase 20 aasta jooksul ning soovime talle edu uutes ettevõtmistes,” ütles nõukogu esimees Ahto Pärl.
Ekspress Grupi nõukogu kiitis eelmise aasta juunis heaks trükikoja Printall müügi 10 miljoni euroga oma suurima aktsionäri Hans H. Luigega seotud firmale ning trükiteenuste ärist väljumise. Börsifirma Ekspress Grupi kontserni kuulus Printall aastatel 1997. kuni 2021.
Printalli käive oli 2021. aastal 21 miljonit eurot ja kasum 489 000 eurot. Ettevõte annab tööd 185 inimesele.