SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit rõõmustab – maailma kaunimate raamatute konkursilt on Eestisse taas jõudnud medal – raamat “Suvila. Puhkamine ja kultuur Eestis 20. sajandil” pälvis konkursil pronksmedali! Silmapaistva ja maailmatasemel tunnustuse väärilise raamatukujunduse teostus pärineb ETPL liikmelt, trükikojast Printon!

“Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil”

Koostajad: Epp Lankots ja Triin Ojari
Kujundaja: Laura Pappa
Kirjastaja: Eesti Arhitektuurimuuseum
Trükikoda: Printon

Konkurss »Best Book Design from all over the World« / »Schönste Bücher aus aller Welt« näol on tegemist ainulaadse konkursiga, mis toimub iga-aastaselt Leipzigis alates 1963. aastast. Valitakse parimad raamatukujundused üle maailma! Konkursile esitati 500 raamatut 30 riigist, esitada saab vaid raamatuid, mis on pälvinud tunnustuse riiklikul konkursil või on soovitanud ekspertide kogu.

Sel aastal võitis kõrgeima, Kuldtähe, tiitli Lõuna-Korea teos “FEUILLES”, mille kohta žürii ütleb: “See on eriline raamat Korea kunstniku Yu Jeong Eomi taimeillustratsioonidest, mis mängib väga peenelt materiaalsuse ja sisu seostega. Hoolikalt valitud materjalid viivad vaataja haptilisele teekonnale läbi Yu Jeong Eomi kunsti, pliiatsijoonistusted Gossamer paberil, mis lehe pööramisel pidevalt muutuvad. Prantsuse keelest tõlgituna tähendab sõna FEUILLES lehti, viidates nii taimedele kui ka paberile.”

Lisaks kõrgeimale autasule pälvisid tunnustust veel 13 raamatut, mis pärit Saksamaalt, Eestist, Hiinast, Iisraelist, Hollandist, Norrast, Poolast, Šveitsist ja Venemaalt.

Varasemalt on Eesti raamatukujundus maailma kaunimate raamatute konkursilt saanud medaleid kaks korda:  Ivar Sakki kujundatud “Tüpograafia ülevaatlik ajalugu” (pronksmedal, 2013) ja Indrek Sirkeli kujundatud “Lühiajaline igavik” (hõbemedal, 2020). Äramärgitud on Tuuli Aule kujundatud sari “Setu kiravära” (2015). Eesti raamatud osalevad konkursil (arvatavasti) alates 1990-ndatest aastatest.

Loe konkursist lähemalt: https://www.stiftung-buchkunst.de/en/best-book-design-from-all-over-the-world/2021.html

Lisainfo:
Katre Savi, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit
Kaidi Urmet, Eesti Kirjastuste Liit