SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Printon AS on esimene trükikoda Eestis, kes läbis edukalt Arjowiggins akadeemia ning omandas tunnustatud paberitootja sertifikaadi.

The Academy of Certified Printers loodi Arjowigginsi poolt, et reklaamida ning julgustada trükikodasid kasutama rohkem disainpabereid.

Akadeemia läbimiseks on trükikojal vajalik taastoota Arjowigginsi poolt ette antud etalon. Näidisel on kasutatud nelja erinevat tehnoloogiat – offset-, siidi-, foolio- ja surutrükki. Arjowigginsi poolt antakse paberid erinevate tekstuuride, värvide ning kaetusega.
Lisaks ette antud paberile, saab trükikoda enda valdusesse ka töökomplekti, kus on informatsioon ja vajalikud vahendid, et taastoota Arjowigginsi kinnitatud näidis. Igas komplektis on nii trükifailid kui ka klišeed foolio- ja surutrüki jaoks.
Peale tootmist hindab ekspertidest koosnev komisjon esitatud töid, ning väljastab edukalt akadeemia läbinud trükikojale sertifikaadi, mis tõestab trükikoja võimekust trükkida Arjowigginsi disainpaberitele.

Printon AS osales programmis 2018 aasta alguses. Kutse selleks tuli juba 2017 aasta suvel, projekt lükkus aga 2018 aasta algusesse, sest ees ootas trükikoja kolimine, selgitas Triinu Viikholm, Printon AS arendusjuht, kuidas koostööni jõuti.
„Akadeemia programmis osalemine oli põnev tervele trükikojale. Enim väljakutset pakkus HUV trükiga etaloni järgimine, kuna HUV värvidega tuleb trükis intentsiivsem. Tänu kogenud trükkalite oskustele saavutasime tulemuse, mis vastas Arjowiggins Akadeemia nõudmistele“, tõi välja olulisema protsessis osalemisest Triinu Viikholm.

Tunnustatud trükikojad on leitavad ka Arjowiggins kodulehelt.

Fotol: Tomasz Peret, Arjowiggins Creative Papers Regional Sales Director, Triinu Viikholm, Printon AS arendusjuht ja Jaan Vainult, Printon AS juhatuse liige