SOOVID ROHKEM INFOT?
VÕTA ÜHENDUST »

HELISTA:
+372 5836 3046

Euroopa majanduse taaskäivitamine on nagu võidurelvastumine, kus ülioluline on riigipoolne toetus ettevõtete investeeringuteks uue arenguhüppe saavutamisel, ütles Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu juht Katre Savi ja lisas, et liit ootab uuelt valitsuselt ennekõike kaasavat koostööd.

“Eksportiva tööstusharuna tunneme muret Eesti positsiooni üle globaalsel turul. Eelkõige on oluline meie konkurentsivõime säilimine ja paremal juhul ka edu saavutamine, võrreldes peamiste konkurentriikidega,” ütles Katre Savi Tööstusuudistele. Ta lisas, et sama tähtis on ka meie riigi ja ettevõtete kui usaldusväärsete partnerite tõsiseltvõetavus.

Savi rääkis, et koroonapandeemia on pannud riigid veelgi enam mõtlema oma võimekuse ja positsiooni üle maailmamajanduses. “Euroopa majanduse taaskäivitamine on nagu võidurelvastumine, kus ülioluline on riigipoolne toetus ettevõtete investeeringuteks uue arenguhüppe saavutamisel,” rõhutas liidu juht.

“Koroonapandeemia mängis mitmeski mõttes globaalsed positsioonid ümber ning need ettevõtted, kes täna on uusi turge haaramas, vajavad valitsuselt tuge ning õigus- ja investeerimiskindlust. Tänased valitsuse otsused mõjutavad Eesti ettevõtete positsiooni maailma konkurentsiskaalal ja tulu riigile vähemalt järgmise kümne aasta jooksul,” selgitas Savi.

Vaieldud on palju

Katre Savi sõnul on pikalt vaieldud näiteks teemal, kas investeering uutesse seadmetesse väärib riigipoolset toetust.

“Meile on ette heidetud impordi toetamist seadmete sisseostmisel, kuid trüki- ja pakenditööstuses tähendab uue seadme ost kolmikpööret: ettevõtte tootmisvõimsus kasvab kordades, olles samal ajal ka kordades ressursitõhusam; innovaatilised lahendused on tipptasemel seadmetesse juba integreeritud; automatiseerimine muutub oluliselt laialdasemaks ning lihtsama töö vajadus väheneb ja alles jäävad targad töökohad,” kirjeldas Savi, miks tasub seadmetesse investeerida.

Uuelt valitsuselt ootab trüki- ja pakendiliit sisuliselt kaasavat koostööd ettevõtjatega läbi erialaliitude. “See tähendab usaldust ja tunnustust meie ettevõtjatele, kes oma ettevõtte arendamise ja kasvatamise kõrval näevad laiemat pilti, milleks on sektori ja Eesti majanduse kasvatamine. Loodame, et riigina tuleme praegusest olukorrast välja targemana ning lõpeb üksikettevõtte äriedu või erakonna valimiskampaania toetamine riigi majanduse arengu hinnaga,” märkis Savi.

Avaldatud Tööstusuudistes, 15.02.2021