Reklaamtrükised ofsettrükis

Ofsettrüki puhul kantakse trükitav kujutis paberile trükiplaatide abil. Ofsettrüki eelis on trükitehnoloogia kvaliteet ning soodne tükihind suurte koguste puhul.

Ofsettrükis tehakse suurem osa reklaamtrükistest: kataloogid, flaierid, voldikud, visiitkaardid, firmablanketid, kalendrid, kleebised jne.

Järeltöötlusena on enim kasutatud: voltimine, stantsimine, nummerdamine, perforeerimine, nuutimine, klammeradamine, nurkade ümardamine, fooliotrükk, UV-kohtlakk, UV-lauslakk, vesilakk, lamineerimine, surutrükk, eriefektid

Ofsettrükki pakuvad:

Folger Art (Tallinn) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte kartongpakendeid (stantsib, trükib, liimib), teeb trükiklišeesid ning teostab fooliotrükki. Folger Art omab kvaliteedimärgiseid: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000

K-Print (Tallinn) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte kartongpakendeid ning teostab fooliotrükki. K-Print omab kvaliteedimärgiseid: Põhjamaade luigemärk, FSC Tarneahela Sertifikaat, ISO 9001, ISO 14001.

Kumaprint (Paide) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele on ettevõte spetsialiseerunud erinevate kalendrite tootmisele

Paar (Tartu) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte ka pehme- kui ka kõvakaanelisi raamatuid. Trükikoda Paar omab kvaliteedimärgiseid: ISO 9001, FSC Tarneahela Sertifikaat, 100% roheline energia

Printcenter (Maardu) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte lauamänge ja kartongpakendeid. Printcenter omab kvaliteedimärgiseid: ISO 9001, ISO 14001

Printon (Tallinn) – Printon omab kvaliteedimärgiseid ISO 9001, ISO 14001, FSC Tarneahela Sertifikaat, Rainforest Alliance’i märgis

Spinpress (Tallinn) – Spinpress omab kvaliteedimärgist ISO 14001

TT Print (Tõravere) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte etikette ja väikepakendeid

Vali Press (Põltsamaa) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte ka pehme- kui ka kõvakaanelisi raamatuid

Ofsettrükis reklaamtrükiseid pakuvad ka raamatutrükikojad Tallinna Raamatutrükikoda (Tallinn), Greif (Tartu), Print Best (Viljandi) ja perioodikatrükikojad Printall (Tallinn) ja Kroonpress (Tartu) .

Reklaamtrükised digitrükis

Digitrükk sobib kõige paremini paindlike tiraažide trükkimiseks ning võimaldab kasutada Print on Demand (POD) trükitehnoloogiat. POD nagu nimigi ütleb, on nõudlusepõhine trükk, mis võimaldab trükkida kasvõi ühe eksemplari. Digitrüki tootmistähtajad on reeglina lisaks ka lühemad kui ofsettrükis.

Digitrükis toodetud trükistele on Eestis spetsialiseerunud mitmed ettevõtted, kes kõik toodavad POD raamatuid, reklaammaterjale ja pisitrükiseid:

Grano (Tallinn) pakub lisaks fototrükki ja trükitava pinnaga Re-board plaadist mööblit ja sisustuselementide erilahendusi (sh messimööblit ja POS-stende). Ettevõte pakub ka pakendite prototüüpimist ning väiksemas tiraažis pakendite tootmist.

Librix Print (Tallinn) pakub lisaks kombineeritud kommunikatsiooni teenust, automatiseerides ja ühendadest digitaalsed kampaaniad trükistega. Kiireks trükiste tellimiseks on loodud tellimiskeskkond Wabrix.

Koopia Niini ja Rauam (Tallinn) pakub lisaks laiale reklaamtrükiste valikule ka digitrükki kangale – rõivad, kotid, tekstiil.

Printwell (Tallinn) pakub lisaks fototrükki ja valguskastikilesid

Digitrükis tehtud trükiseid saab tellida ka mitmest ofsettrükikojast:  K-Print, Paar, Printon, Spinpress, TT PrintVali Press

Siiditrükk

Siiditrükk võimaldab kasutada väga erinevaid materjale, paksuselt, kujult kui ka struktuurilt.

Siiditrükki paberile ja kleebistele pakub Reva Print, siiditrükki kangale (reklaamrõivad) ja reklaamkingitustele pakub Quality Print.

Fleksotrükk

Fleksotrükiga kantakse kujutis materjalile fotopolümeerist reljeefse trükiplaadiga. Rullist rulli trükki paberile, kilele ning alumiiniumile teeb Aldusprint.

Fleksotrükki kasutatakse enim etikettide trükkimiseks.

Laiformaattrükk

Suuremaformaadilist trükki sise- ja välireklaami jaoks (trükk vinüülkangale, paberile, tapeedile, kilele, lõuendile jpm) pakuvad Citygraaf, Grano, Koopia Niini ja Rauam, Printwell ja Print24. Välitingimustesse sobivaid reklaamtahvleid ja viitasid valmistavad Grano ja Koopia Niini ja Rauam, pakkudes trükki PVC, BIP, Viscom või komposiitplaatidele.

Suureformaadiline POS (Point-of Sale) reklaamstendide trükk ja tootmine: Emerson Ten, GranoPrintcenter

Kleebisreklaam

Aknakleebised, autokleebised, tootekleebiseid valmistavad Grano, Koopia Niini ja Rauam, Printwell ja Prindi.Me. Suureformaadilisele kleebisreklaamile, sh sõidukite ülekiletamisele, on spetsialiseerunud trükikoda Afterworks Ads.

Fototrükk

Fototrükile ja interjöörifotodele (fotokapa, fotolõuend, fototapeet) on spetsialiseerunud Grano, Koopia Niini ja Rauam ja Printwell. Koopia Niini ja Rauam pakub ka tavalist fototrükki, fotomeeneid ja fotoraamatuid, milleks on loodud kujundusprogramm – Prindistuudio. Librix Print pakub fotoraamatute ja lõuendite trükki kujundusprogrammis Omaraamat.

Efekttrükised

Efekttrükistele on spetsialiseerunud Reva Print. See tähendab trükistele eriefektide lisamist: matt, läikiv, reljeefne kohtlakk, samuti kohtlakid lisanditega (eri tüüpi glitter, pärlmutter jne). Lisaks lõhnalaki, loteriivärvi, pimedas helendava ja rahalambiga loetava kohtlaki lisamine.

Turvatrükised

Turvatrükiseid toodab eestis vastavalt rahvusvaheliselt aktsepteeritud standarditele trükikoda Vaba Maa. Trükikoda Vaba Maa omab turvatrükiste kvaliteedimärgist ISO 14298

Plastik- ja kartongkaardid

CardPlus VM tegeleb plastik- (sh polükarbonaadist) ja kartongkaartide tootmise ning personaliseerimisega. CardPlus VM peamised tooted on isikutunnistused, kliendikaardid ja töötõendid.

Kiletamine

Boomerang Packing Service pakub reklaamtrükiste pakkimist termo- või ajakirjakilesse. Lisaks pakub ettevõte trükistele aadresside pealetrüki teenust.