Reklaamtrükised ofsettrükis

Ofsettrüki puhul kantakse trükitav kujutis paberile trükiplaatide abil. Ofsettrüki eelis on trükitehnoloogia kvaliteet ning soodne tükihind suurte koguste puhul.

Ofsettrükis tehakse suurem osa reklaamtrükistest: kataloogid, flaierid, voldikud, visiitkaardid, firmablanketid, kalendrid, kleebised jne.

Järeltöötlusena on enim kasutatud: voltimine, stantsimine, nummerdamine, perforeerimine, nuutimine, klammeradamine, nurkade ümardamine, fooliotrükk, UV-kohtlakk, UV-lauslakk, vesilakk, lamineerimine, surutrükk, eriefektid

Ofsettrükki pakuvad:

Folger Art (Tallinn) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte kartongpakendeid (stantsib, trükib, liimib), teeb trükiklišeesid ning teostab fooliotrükki. Folger Art omab kvaliteedimärgiseid: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 22000

K-Print (Tallinn) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte kartongpakendeid ning teostab fooliotrükki. K-Print omab kvaliteedimärgiseid: Põhjamaade luigemärk, FSC Tarneahela Sertifikaat

Kumaprint (Paide) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele on ettevõte spetsialiseerunud erinevate kalendrite tootmisele

Paar (Tartu) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte ka pehme- kui ka kõvakaanelisi raamatuid. Trükikoda Paar omab kvaliteedimärgiseid: ISO 9001, FSC Tarneahela Sertifikaat, 100% roheline energia

Printcenter (Maardu) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte lauamänge ja kartongpakendeid. Printcenter omab kvaliteedimärgiseid: ISO 9001, ISO 14001

Printon (Tallinn) – Printon omab kvaliteedimärgiseid ISO 9001, ISO 14001, FSC Tarneahela Sertifikaat, Rainforest Alliance’i märgis

Spinpress (Tallinn) – Spinpress omab kvaliteedimärgist ISO 14001

TT Print (Tõravere) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte etikette ja väikepakendeid

Vali Press (Põltsamaa) – lisaks ofsetrükis reklaamtrükistele toodab ettevõte ka pehme- kui ka kõvakaanelisi raamatuid

Ofsettrükis reklaamtrükiseid pakuvad ka raamatutrükikojad Tallinna Raamatutrükikoda (Tallinn), Greif (Tartu), Print Best (Viljandi) ja perioodikatrükikojad Printall (Tallinn) ja Kroonpress (Tartu) .

Reklaamtrükised digitrükis

Digitrükk sobib kõige paremini paindlike tiraažide trükkimiseks ning võimaldab kasutada Print on Demand (POD) trükitehnoloogiat. POD nagu nimigi ütleb, on nõudlusepõhine trükk, mis võimaldab trükkida kasvõi ühe eksemplari. Digitrüki tootmistähtajad on reeglina lisaks ka lühemad kui ofsettrükis.

Digitrükis toodetud trükistele on Eestis spetsialiseerunud mitmed ettevõtted, kes kõik toodavad POD raamatuid, reklaammaterjale ja pisitrükiseid:

Grano (Tallinn) pakub lisaks fototrükki ja trükitava pinnaga Re-board plaadist mööblit ja sisustuselementide erilahendusi (sh messimööblit ja POS-stende). Ettevõte pakub ka pakendite prototüüpimist ning väiksemas tiraažis pakendite tootmist.

Librix Print (Tallinn) pakub lisaks kombineeritud kommunikatsiooni teenust, automatiseerides ja ühendadest digitaalsed kampaaniad trükistega.

Koopia Niini ja Rauam (Tallinn) pakub lisaks digitrükki ka kangale – rõivad, kotid, tekstiil.

Printwell (Tallinn) pakub lisaks fototrükki ja valguskastikilesid

Digitrükis tehtud trükiseid saab tellida ka mitmest ofsettrükikojast:  K-Print, Paar, Printon, Spinpress, TT PrintVali Press

Siiditrükk

Siiditrükk võimaldab kasutada väga erinevaid materjale, paksuselt, kujult kui ka struktuurilt.

Siiditrükki paberile ja kleebistele pakub Reva Print, siiditrükki kangale (reklaamrõivad) ja reklaamkingitustele pakub Quality Print.

Laiformaattrükk

Suuremaformaadilist trükki sise- ja välireklaami jaoks (trükk vinüülkangale, paberile, tapeedile, kilele, lõuendile jpm) pakuvad Citygraaf, Grano, Prindi.Me, Printwell ja Print24. Välitingimustesse sobivaid reklaamtahvleid ja viitasid valmistab Grano, pakkudes trükki PVC, BIP, Viscom või komposiitplaatidele.

Suureformaadiline POS (Point-of Sale) reklaamstendide trükk ja tootmine: Emerson Ten, Grano, Prindi.Me, Printcenter

Kleebisreklaam

Suureformaadilisele kleebisreklaamile, sh sõidukite ülekiletamisele, on spetsialiseerunud trükikoda Afterworks Ads, Printwell ja Prindi.Me.

Fototrükk

Fototrükile ja interjöörifotodele (fotokapa, fotolõuend, fotoruloo, fototapeet) on spetsialiseerunud Grano ja Printwell.

Efekttrükised

Efekttrükistele on spetsialiseerunud Reva Print. See tähendab trükistele eriefektide lisamist: matt, läikiv, reljeefne kohtlakk, samuti kohtlakid lisanditega (eri tüüpi glitter, pärlmutter jne). Lisaks lõhnalaki, loteriivärvi, pimedas helendava ja rahalambiga loetava kohtlaki lisamine.

Turvatrükised

Turvatrükiseid toodab eestis vastavalt rahvusvaheliselt aktsepteeritud standarditele trükikoda Vaba Maa. Trükikoda Vaba Maa omab turvatrükiste kvaliteedimärgist ISO 14298

Plastik- ja kartongkaardid

CardPlus VM tegeleb plastik- (sh polükarbonaadist) ja kartongkaartide tootmise ning personaliseerimisega. CardPlus VM peamised tooted on isikutunnistused, kliendikaardid ja töötõendid.

Kiletamine

Boomerang Packing Service pakub reklaamtrükiste pakkimist termo- või ajakirjakilesse. Lisaks pakub ettevõte trükistele aadresside pealetrüki teenust.